Vzpomínáme

Dne 23. května 2013 od nás ve věku 50 let navždy odešla naše milá kolegyně a skvělá kantorka Yveta Minaříková. Pro nás kolegy byla vždy příjemnou spolupracovnicí, možná spíše starší sestrou nebo druhou maminkou. Obdivovali jsme její široký záběr ve škole i v jejím osobním a rodinném životě. Kromě vyčerpávající péče o svou rodinu našla několikaletou zálibu ve vedení své Čajovny U Obůrky a také se intenzivně věnovala cvičení a vedení kurzů tai-ji. To všechno jsme prožívali s ní – každou radost, každý pokrok a úspěch… Až do doby, kdy ji zákeřná nemoc postupně odstřihla od všeho, co tak ráda a tak dobře dělala.

Věnujte jí proto spolu s námi vzpomínku:
Yveta pracovala v ZUŠ Bojkovice od roku 1995. Na počátku této spolupráce stál její zájem o pohybovou činnost, a tak v té době pomohla s otevřením tanečního oboru. Její doménou byl však hudební obor – vyučovala klavír, zobcovou flétnu a hudební nauku, a když se pak poštěstilo obsadit žákem i její hlavní nástroj – violoncello – dokázala sama sestavit malá komorní tělesa, kterými osvěžovala školní i jiné koncerty. Ve hře na zobcovou flétnu se svými žáky dosahovala úspěchů na okresní i krajské úrovni, největší radost jí i nám všem udělalo prvenství tehdy 6ti leté Kačenky Hledíkové v celostátním kole (rok 2009). Výbornou úroveň za jejího působení měla také výuka hudební nauky, do níž vložila systém napříč všemi ročníky.
Doufáme, že její odkaz na naší škole budeme schopni zachovat a dál rozvíjet. Děkujeme jí za vše, o co se s námi byla ochotna podělit – vysoce si jí vážíme jako kantora i jako člověka a nikdy na ni nezapomeneme… v našem kolektivu nám zkrátka chybí a jinak už to nebude.

Čest její památce!