Současnost

V letech 2009/10 proběhla rozsáhlá rekonstrukce budovy školy na Čtvrti 1. máje. Investorem akce byl Zlínský kraj, který školu zřizuje a vlastní budovu. Přestavba předešlých prostor a přístavba koncertního sálu byla žádoucí, neboť škola vzdělává již celkem 355 žáků, rozvíjí především kolektivní obory (tj. vedle hudebních souborů také obor taneční, výtvarný a literárně dramatický) a v Bojkovicích pro jejich prezentaci chyběl komorní sál akusticky i technicky vybavený. Od 1. září 2010 může škola plnohodnotně pořádat vlastní představení, zvát hostující účinkující a sál pronajímat v doplňkové činnosti dalším organizátorům kulturního života na bojkovicku.

V hudebním oboru se vyučuje hře na tyto hudební nástroje: klavír, housle, violu, violoncello, kontrabas, zobcové flétny, klarinet, saxofon, příčnou flétnu, dechové žesťové nástroje, kytaru a elektrickou kytaru, akordeon, cimbál, dále se vyučuje sólový zpěv (hlasová pěvecká výchova) a hra na bicí nástroje. V rámci učebních plánů pro ZUŠ a ŠVP žáci rozvíjí své hudební schopnosti v komorní hře a souborech různého nástrojového obsazení. Úspěchy v posledních letech dosahují folklorní muziky, dětský pěvecký sbor Tulipán a jeho přípravné oddělení Tulipánek, a také školní kapely. Při slavnostním otevření nové školy se představil také školní orchestr složený ze současných i bývalých žáků a učitelů.

Ve výtvarném oboru se vyučuje předmětům: plošná tvorba, objektová a akční tvorba, prostorová tvorba a na II. stupni výtvarná kultura. Postupně budou žáci pod vedením pedagoga zasvěcováni také do PC grafiky a multimediální výchovy.

Taneční obor je vyučován v novém zrcadlovém sále a pod novým vedením. Pro malé i velké tanečnice je připravena pestrá a pedagogicky velmi dobře zajištěná výuka, ale také příprava vystoupení na tradičním „Vánočním pohlazení“, „Jarním pohlazení“ a v samostatně komponovaném večeru „Tanec v srdci“.

Literárně dramatický obor je zde nejmladší, zaměřuje se především na dramatickou průpravu a přednes, a již s sebou nese četné úspěchy u publika i soutěžních porot.

Svými aktivitami škola pravidelně obohacuje kulturní dění ve městě i okolí, k čemuž významně přispívají pravidelné hudební večírky, koncerty a vernisáže. Tradicí se již staly HUDEBNÍ PODZIM, VÁNOČNÍ POHLAZENÍ ZUŠ s prezentací všech oborů školy nebo ADVENTNÍ KONCERTY pořádané ve spolupráci se SPS NOTABENE Bojkovice. V jarním období si získala přízeň přehlídka ZPÍVÁNÍ S TULIPÁNY nebo slavnostní koncert se zástupci všech hudebních zaměření HUDEBNÍ JARO. Novou tradicí se stal také protějšek zimní akademii s názvem JARNÍ POHLAZENÍ. Za výtvarný obor si u veřejnosti získaly vynikající pověst každoroční tematicky zaměřené výstavy a staly se nenahraditelnou součástí ročního kulturního programu školy. Ty nejúspěšnější se odehrály pod názvy AFRIKA, CESTA ČAJE /inspirováno čínskou kulturou/, SLUNOVRAT /svět dávných keltů/, GOTIKA, DOTEKY nebo poslední HAVĚŤ VŠELIJAKÁ a KOUZLA PŘÍRODY, NĚKDO SE DÍVÁ, NA DETAILU ZÁLEŽÍ atd.

Škola díky nově rekonstruovaným prostorám a zejména pak přístavbě koncertního sálu rozšiřuje svou činnost – ve spolupráci se spolkem Maják Bojkovice z.s. nabízí nejmenším dětem kurzy uměleckých činností MÚZIČKA, využívá NAHRÁVACÍHO STUDIA, propaguje a spoluorganizuje kulturní život ve svých koncertních prostorách nazvaných KLUB MAJÁK a řadu dalších aktivit, které podporují její hlavní činnost – vzdělávání dětí a mládeže v uměleckých oborech.