SRPŠ při ZUŠ Bojkovice

Dne 13. 9. 2004 bylo na Ministerstvu vnitra ČR zaregistrováno SRPŠ při ZUŠ Bojkovice, o. s., neboli sdružení rodičů a přátel školy, se sídlem v ZUŠ Bojkovice. Sdružení má rozvíjet a finančně zabezpečovat činnosti, které sice souvisí s hlavními cíli školy a přímou vzdělávací činností, nelze však na ně použít školní prostředky.

Sdružení tak může oficiálně přijímat sponzorské příspěvky a granty do svého účetnictví. Za poslední roky se stali hlavními přispěvovateli Nadace SYNOT, Město Bojkovice, pan Libor Lukáš /podporuje pěvecké sbory/, paní MUDr. Barbora Navrátilová a příležitostně další osobnosti z podnikatelského sektoru bojkovicka a okolí …

Díky těmto možnostem se mimoškolní aktivity mohou hojně rozvíjet – sdružení pořádá každoročně zájezd do Národního divadla v Brně (balety Romeo a Julie, Labutí jezero, Louskáček, opery Rusalka, Prodaná nevěsta, muzikál Edith – vrabčák z předměstí, a další), pravidelná soustředění souborů a pěveckých sborů, poznávací zájezdy apod. Sdružení tvoří významné zázemí pro pořádání akcí pro veřejnost, školních soutěží a přispívá k podpoře dalších potřeb žáků (především na kostýmy a stejnokroje, občerstvení, dopravu, věcné ceny). Na základě grantové politiky byly realizovány takové projekty jako Malování na hedvábí ve výtvarném oboru, Zahrada barev a tónů, vybavení pěveckých sborů nebo tanečního oboru kostýmy, instrumentální vybavení školní kapely apod.

Pro každý jeden školní rok byl schválen členský roční příspěvek 100,- Kč na rodinu – ze sourozenců přispívá pouze (nej)starší. Příspěvky jsou vybírány v kanceláři školy spolu se školným vždy na začátku školního roku, proti úhradě jsou vystavena potvrzení. Přehled akcí školy, podporovaných mj. také SRPŠ při ZUŠ Bojkovice, najdete na stránkách školy zus-bojkovice.cz v rubrice Plán akcí.

Od roku 2016 je organizace registrovaná jako zapsaný spolek, tedy SRPŠ při ZUŠ Bojkovice z.s.

Případné dotazy Vám zodpoví předseda spolku Eva Regináčová. Dalšími členy výboru jsou paní Ing. Marta Křižková – hospodářka spolku, a Mgr. Petra Skočovská – organizační vedoucí spolku. Výbor uvítá pomoc a podporu od dalších členů spolku, jimiž jsou rodiče žáků ZUŠ Bojkovice. Dobrovolníci z těchto řad se mohou kdykoli obrátit na vedení. Těšíme se na spolupráci s Vámi a setkání na společně pořádaných akcích!

Za ZUŠ a SRPŠ … Eva Regináčová