Akce pro veřejnost

Svými aktivitami ZUŠ Bojkovice pravidelně obohacuje kulturní dění ve městě i okolí, k čemuž významně přispívají pravidelné hudební večírky, představení, koncerty a vernisáže.

Tradicí se staly např. HUDEBNÍ PODZIM V BOJKOVICÍCH nebo HUDEBNÍ PODZIMní slavnost s přizvanými hosty ze spřátelené ZUŠ nebo jinými hudebníky, VÁNOČNÍ POHLAZENÍ ZUŠ s prezentací všech oborů školy, ADVENTNÍ KONCERTY pořádané ve spolupráci se Smíšeným pěveckým sborem NOTABENE Bojkovice. V jarním období si získala přízeň přehlídka ZPÍVÁNÍ S TULIPÁNY nebo koncert se zástupci všech nástrojů a zpěvu pod názvem HUDEBNÍ JARO. Druhou společnou prezentací všech pódiových oborů bývá celoškolní akademie nově nazývaná JARNÍ POHLAZENÍ.

Za výtvarný obor si u veřejnosti získaly vynikající pověst každoroční tematicky zaměřené výstavy a staly se nenahraditelnou součástí ročního kulturního programu školy. Ty nejúspěšnější byly široké veřejnosti představeny pod názvy AFRIKA, CESTA ČAJE /inspirováno čínskou kulturou/, SLUNOVRAT /svět dávných keltů/, GOTIKA, DOTEKY a z poslední doby to byla témata HAVĚŤ VŠELIJAKÁ, KOUZLA PŘÍRODY, NĚKDO SE DÍVÁ nebo NA DETAILU ZÁLEŽÍ. Literárně dramatický obor si postupně také nachází své místo na výsluní, a to nejen úspěchy v soutěžních přehlídkách. Každoročně v jarním období přednese veřejnosti malé dramatické dílko (POHÁDKA DO DLANĚ, FINIST – JASNÝ SOKOL, PĚT HOLEK NA KRKU, BAJAJA). Stejně tak taneční obor nezůstává pozadu, neboť svými tanečními vystoupeními různých žánrů, technik a nálad výrazně naplňuje program multioborové školní akademie a závěr roku oslavuje vlastním celovečerním představením pod názvem TANEC V SRDCI.
Finále školního roku také pravidelně patří ABSOLVENTSKÉMU KONCERTU a ABSOLVENTSKÉ VERNISÁŽI, kde slavnostně ukončují studium I. a II. stupně ti, kteří došli na konec 7leté nebo 4leté cesty uměleckého vzdělávání.

V levém menu si můžete projít archiv nebo fotogalerii akcí proběhlých v uplynulých měsících a letech.